Jeśli jesteś osobą prowadzącą własną działalność gospodarczą w skali mikro lub duże przedsiębiorstwo, które często prowadzi rozmowy z np. zagranicznymi dostawcami towarów lub usług, zdarza się, że potrzebujesz np. tłumaczenia umowy albo kontraktu na wczoraj.

Tłumaczenia biznesowe wymagają od tłumaczy rozległej znajomości języka i branży, ale również umiejętności odpowiedniej lokalizacji kulturowej. Tłumaczenia biznesowe muszą zostać poprawnie zinterpretowane, a wykonujący je tłumacz musi mieć świadomość różnic kulturowych pomiędzy odbiorcami tekstu, by odczytać kontekst wypowiedzi i dokonać jego interpretacji z zachowaniem jej sensu. W związku z tym tak ważne jest, aby wszelkie tłumaczenia biznesowe były wykonywane przez osoby, które rozumieją na czym polega wzajemny dialog międzykulturowy. Właśnie dlatego tłumacz biznesowy musi mieć na uwadze, że ludzie z różnych części świata różnią się poczuciem humoru, mentalnością lub mogą mieć inne zwyczaje panujące podczas kontaktów biznesowych. Rolą tłumacza biznesowego jest przede wszystkim pomoc w bezproblemowej komunikacji obu stron.

Nawiązując współpracę z naszym biurem tłumaczeń uzyskują Państwo stały dostęp do szerokiego grona doświadczonych tłumaczy, którzy mogą poszczycić się specjalizacją w wielu branżach biznesowych jak np. prawo, marketing, informatyka czy przemysł. Możemy dla Państwa przygotować tłumaczenia dowolnych dokumentów i tekstów, które będą potrzebne, aby Twoja firma mogła sprawnie funkcjonować zarówno w trybie zwykłym jak i przysięgłym. Tłumaczenia możemy sporządzić z i na ponad 20 różnych języków świata. Treści najczęściej tłumaczone w sferze biznesowej to np. e-maile i korespondencja firmowa, przygotowane scenariusze rozmów telefonicznych, umowy, czy wszelkiego rodzaju kontrakty.

Tłumaczenie możesz u nas zlecić całodobowo przez siedem dni w tygodniu, nasze terminy realizacji są zawsze krótkie, a jakość tłumaczeń na najwyższym poziomie. Dzięki współpracy z naszym biurem tłumaczeń, Twoja firma może działać jeszcze sprawniej i generować większe zyski.

Chcesz wiedzieć więcej? - Zadzwoń 530 630 370

lub