Jeśli jesteś osobą prowadzącą własną działalność gospodarczą w skali mikro lub duże przedsiębiorstwo, które często prowadzi rozmowy z np. zagranicznymi dostawcami towarów lub usług, zdarza się, że potrzebujesz np. tłumaczenia umowy albo kontraktu na wczoraj.

Tłumaczenia biznesowe wymagają od tłumaczy rozległej znajomości języka i branży, ale również umiejętności odpowiedniej lokalizacji kulturowej. Tego typu przekłady muszą zostać poprawnie zinterpretowane, a wykonujący je tłumacz musi mieć świadomość różnic kulturowych pomiędzy odbiorcami tekstu, by odczytać kontekst wypowiedzi i dokonać jego interpretacji z zachowaniem jej sensu. W związku z tym tak ważne jest, aby wszelkie biznesowe tłumaczenia były wykonywane przez osoby, które rozumieją na czym polega wzajemny dialog międzykulturowy. Właśnie dlatego biznesowy tłumacz musi mieć na uwadze, że ludzie z różnych części świata różnią się poczuciem humoru, mentalnością lub mogą mieć inne zwyczaje panujące podczas kontaktów biznesowych. Rolą tłumacza biznesowego jest przede wszystkim pomoc w bezproblemowej komunikacji obu stron.

Nawiązując współpracę z naszym biurem tłumaczeń uzyskują Państwo stały dostęp do szerokiego grona doświadczonych tłumaczy, którzy mogą poszczycić się specjalizacją w wielu branżach biznesowych jak np. prawo, marketing, informatyka czy przemysł. Możemy dla Państwa przygotować tłumaczenia dowolnych dokumentów i tekstów, które będą potrzebne, aby Twoja firma mogła sprawnie funkcjonować zarówno w trybie zwykłym jak i przysięgłym. Tłumaczenia możemy sporządzić z i na ponad 20 różnych języków świata. Treści najczęściej tłumaczone w sferze biznesowej to np. e-maile i korespondencja firmowa, przygotowane scenariusze rozmów telefonicznych, umowy, czy wszelkiego rodzaju kontrakty.

Tanie tłumaczenia biznesowe możesz u nas zlecić całodobowo przez siedem dni w tygodniu, nasze terminy realizacji są zawsze krótkie, a jakość tłumaczeń na najwyższym poziomie. Dzięki współpracy z naszym biurem tłumaczeń, Twoja firma może działać jeszcze sprawniej i generować większe zyski.

Dlaczego warto wybrać naszą ofertę?

Powodów do tego, by skorzystać właśnie z naszych usług, jest co najmniej kilka. Najważniejszy z nich to jakość przekładów, które w biurze spectlumacz.pl przygotowywane są z najwyższą starannością. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jakimi prawami rządzą się dokumenty o charakterze biznesowym, jakich formuł i jakiej terminologii używać, by przekład był spójny i w żaden sposób nie odstawał od oryginału. Inną ważną cechą naszych usług jest ich przystępność cenowa – nigdzie nie znajdziesz równie tanich tłumaczeń biznesowych wykonywanych przez profesjonalnych tłumaczy. W naszym biurze wysoka jakość usług idzie w parze z ich dostępnością dla praktycznie każdego klienta.

Przykłady tłumaczeń biznesowych

Opisywana usługa kierowana jest przede wszystkim do przedsiębiorców zarządzających własnymi firmami – zajmujemy się przekładem wszelkich dokumentów związanych z różnego rodzaju działalnością gospodarczą. Tłumaczymy przy zachowaniu odpowiedniej ich formy, z wykorzystaniem słownictwa zgodnego ze standardami tekstów biznesowych oraz dostosowywanym do branży, w której działa przedsiębiorstwo. Co oczywiste, ze względu na specyfikę przekazywanych do przekładu dokumentów, firmom korzystającym z naszych usług gwarantujemy pełne bezpieczeństwo zawartych w nich, poufnych informacji. Przekładamy między innymi:

  • umowy,
  • akty założycielskie spółek,
  • korespondencję handlową i służbową,
  • faktury,
  • wyciągi z rejestrów handlowych,
  • bilanse,
  • sprawozdania,
  • raporty,
  • protokoły,
  • regulaminy.

W czym może pomóc tłumacz biznesowy?

Jego zadaniem jest przede wszystkim ułatwienie firmom dążącym do statusu międzynarodowych nawiązywania kontaktów z partnerami pochodzącymi z różnych stron świata i rozwijania swojej działalności za granicą. Stanowiąc swoisty pomost między przedstawicielami dwóch kultur, tłumacz zapewnia kontrahentom wzajemne rozumienie się.

Najczęściej tłumaczone języki

Chcesz wiedzieć więcej? - Zadzwoń 530 630 370

lub